s
Czwartek, 4 czerwca 2026 r. Imieniny obchodzą : Franciszek, Karol, Kwiryna
13.07.2016

Zamiast parkingu ma tu powstać basen

Radny Marek Dwórznik wnioskował o wybudowanie parkingu obok targowiska. Burmistrz ma jednak inne plany, związane z tą działką.

 

Działka obok targowiska nie doczekała się jak dotąd zagospodarowania, choć zwyczajowo jest traktowana jako parking dla samochodów osobowych i tirów. Wyboisty teren nie nadaje się jednak do tego celu, dlatego po raz kolejny padł wniosek o jego uporządkowanie.

 

- Czy ma pan zamiar uporządkować teren parkingu przy bazarze? Chodzi o wyrównanie terenu i postawienie dwóch znaków: parking dla samochodów osobowych i tirów, bo jest duże zainteresowanie mieszkańców tym parkingiem - pytał radny Marek Dwórznik.

 

Odpowiedź na to pytanie jest negatywna. Parkingu z prawdziwego zdarzenia nie będzie, bo burmistrz planuje pobudować w tym miejscu basen.

 

- Zakładam, że w przyszłym roku zostanie wykonana dokumentacja projektowa basenu, przy zbiegu ulic Męczenników i Konopnickiej - mówi Grzegorz Mrowiński.

 

Budowa basenu na działce obok targowiska miejskiego nie jest jeszcze pewna. Rozważana jest dodatkowo inna lokalizacja.

 

- Rozważana jest jeszcze alternatywna lokalizacja basenu. Do końca jeszcze nie mogę mówić, który teren jest jeszcze brany pod uwagę, natomiast chciałem powiedzieć, że zawsze uważałem, że mieszkańcy Działdowa i powiatu działdowskiego zasługują, aby mieć swój basen. Oczywiście nie aquapark, lecz basen na miarę potrzeb i możliwości naszej gminy - mówi Grzegorz Mrowiński.

 

Budowy basenu na miarę możliwości naszej gminy możemy się spodziewać najwcześniej za dwa lata.

 

RW

 

s

s
s
s
© MD 2010-2024
Portal wykorzystuje pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) własne oraz systemów zewnętrznych, w celu analizowania zainteresowań czytelników naszego portalu i zgodnie z rozporządzeniem RODO. Więcej informacji w naszej polityce prywatności