Czwartek, 29 września 2022 r. Imieniny obchodzą : Gabryiel, Michał, Rafał
27.04.2018

Za nami Targi Pracy i Edukacji

Po raz dziewiąty zorganizowano Targi Pracy i Edukacji. Impreza jest okazją do wspólnych spotkań pracodawców, szkół, młodzieży i poszukujących pracy.

W działdowskim Zespole Szkól Zawodowych nr 1 odbyły się dziewiąte już Targi Pracy i Edukacji zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Działdowie we współpracy ze Starostwem Powiatowym i Powiatowym Urzędem Pracy w Działdowie.

 

- Jesteśmy na Powiatowych Targach Pracy i Edukacji w Działdowie, imprezie organizowanej kolejny raz w tym celu, by młodzież mogła zapoznać się z oferta na terenie powiatu. Nasz kraj jest w dobie reformy oświatowej, zmienia się rynek pracy. Bardzo ważne jest, by nasza młodzież umiała wybrać odpowiedni zawód. Nasza sieć szkół, oferuje wiele różnych zawodów, co dobrze rokuje na przyszłość naszej młodzieży. Tu młodzież może zapoznać się nie tylko z propozycjami wszystkich szkół ale i z pracodawcami, doradcami zawodowymi. To wielkie zainteresowanie przełoży się na trafne wybory – mówi Magdalena Anczykowska, Przewodnicząca Rady Powiatu Działdowskiego.

 

Targi pracy i edukacji są stałym elementem działalności Ochotniczych Hufców Pracy:

 

- Wraz z jednostkami samorządu terytorialnego i Urzędami Pracy organizujemy takie przedsięwzięcia przynajmniej raz w roku. Jest to miejsce, gdzie szkoły mogą wystawić swoje stosika, przedstawić swoje oferty kształcenia, pracodawcy poszukiwać pracowników a młodzież może znaleźć oferty szkoleniowe albo miejsca pracy. To doskonałe miejsce do tego, aby pracodawcy, dyrektorzy szkół, jednostki samorządowe wymieniały swoje zapotrzebowanie. To bardzo ważne, by skorelować zapotrzebowanie rynku pracy z ofertami kształcenia – tłumaczy Paweł Kofszyński, Zastępca W-M Wojewódzkiego Komendanta OHP.

 

To wydarzenie ważne również dla całego Powiatu Działdowskiego:

 

- Jest to wyjątkowe wydarzenie, które wpisuje się na stałe w kalendarz ważnych wydarzeń naszego powiatu. To okazja do zgromadzenia w jednym miejscu pracodawców, instytucji rynku pracy, ofert edukacyjnych i stowarzyszeń. Cieszę się, że oferty pracy i oferty edukacyjne są istotnym czynnikiem umożliwiający młodzieży dokonanie właściwego wyboru dalszej kariery i edukacji – podkreśla Marian Brandt, Wicestarosta Działdowski.

 

Oferty kształcenia dostępne w szkołach na terenie naszego powiatu są zdaniem władz wyjątkowo bogate:

 

- Myślę, że nasze szkolnictwo jest dosyć bogate, jeśli chodzi o ofertę edukacyjną, szczególnie szkoły zawodowe, które ostatnio przechodzą renesans. Jest coraz więcej chętnych uczniów do uczenia się w szkołach zawodowych. Wymusza to rynek pracy. Potrzeba ludzi z kwalifikacjami zawodowymi. W naszych szkołach z roku na rok nabór jest coraz lepszy i to jest dobra informacja dla naszych pracodawców – zapewnia Marian Janicki, Starosta Działdowski.

 

Wybór szkoły to jedno, ale na Targach Pracy i Edukacji przygotowano również bogatą ofertę dla poszukujących pracy:

 

- Cieszymy się, że młodzież tak licznie przybywa na te targi ponieważ mamy później efekty w naszej pracy – młodzież przychodzi, puka do naszych drzwi i prosi o konsultacje, chce się spotkać z pracodawcami. Wtedy organizujemy warsztaty, wycieczki i giełdy racy oraz pracę sezonową na okres wakacji – kończy Monika Marszak-Reszka, doradca zawodowy w MCK OHP w Działdowie.

 

 

W programie tegorocznych targów wyszczególniono m. in. oferty kierunków kształcenia ponadgimnazjalnego, oferty pracy w regionie i za granicą, oferty szkoleń, kursów i konsultacji z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy.

 

MO

 

s

s
s
s
© MD 2010-2022
Portal wykorzystuje pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) własne oraz systemów zewnętrznych, w celu analizowania zainteresowań czytelników naszego portalu i zgodnie z rozporządzeniem RODO. Więcej informacji w naszej polityce prywatności