s
Piątek, 5 czerwca 2026 r. Imieniny obchodzą : Bonifacy, Dita, Dobromir, Waleria
13.05.2014

Wiesław Hagedorny zmarł w szpitalu w Działdowie

Dziennikarz i publicysta zmarł 12 maja br. ok. godz. 23.00 w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Działdowie, gdzie przebywał od kilku dni.

W szpitalu w Działdowie zmarł dziennikarz i publicysta Wiesław Hagedorny (fot. naszamlawa.pl)
W szpitalu w Działdowie zmarł dziennikarz i publicysta Wiesław Hagedorny (fot. naszamlawa.pl)

 

W maju 2013 roku lekarze wykryli u niego raka drobnokomórkowego płuc. Przeszedł kilka chemioterapii. Niestety do operacji się nie kwalifikował.

 

- Mój nowotwór jest wynikiem trzydziestoletniego palenia papierosów. To zostało stwierdzone ponad wszelką wątpliwość – powiedział wówczas, przestrzegając od tego momentu wszystkich, którzy są palaczami.

 

Wiesław Hagedorny urodził się w 1959 roku. Od 12 lat związany był z „Tygodnikiem Ciechanowskim”, gdzie prowadził cotygodniową rubrykę felietonową, pierwotnie pod nazwą „Rozsądek i Okolice”, a później – „Szast-prast”.

 

7 maja w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Mławie miała miejsce promocja jego książki pt. „Co w trawie pyszczy” – jest to zbiór jego najciekawszych felietonów. Więcej o tym TUTAJ.

 

Przeczytaj również: Książka sposobem na walkę z chorobą

 

Hagedorny w 2010 roku był scenarzystą przedsięwzięcia pt. „Mława zawsze wierna Rzeczpospolitej - Nalot bombowy na Mławę 1939”.

 

Uroczystości pogrzebowe Wiesława Hagedornego odbędą się w Mławie, w piątek 16 maja o godz. 15.00. Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym w Mławie.

 

Info: lm, naszamlawa.pl

Opr.: RW

 

s

s
s
s
© MD 2010-2024
Portal wykorzystuje pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) własne oraz systemów zewnętrznych, w celu analizowania zainteresowań czytelników naszego portalu i zgodnie z rozporządzeniem RODO. Więcej informacji w naszej polityce prywatności