Środa, 7 grudnia 2022 r. Imieniny obchodzą : Ambroży, Eligiusz, Marcin, Teodor
25.10.2018

Trzeci Hubertus w Iłowie – Osadzie za nami

Już po raz trzeci w Zespole Szkół Zawodowych w Iłowie – Osadzie odbył się tradycyjny Hubertus. Z roku na rok impreza się rozrasta, przybywa przyjaciół szkoły nawet z województw ościennych z czego cieszy się dyrektor Jacek Markiewicz.

- Spotykamy się ponownie na święcie Świętego Huberta. Jak co roku wiąże się to ze spotkaniem z tradycja i spotkaniem łowczych, myśliwych, leśników i uczniów naszej szkoły. Organizują go uczniowie Technikum Leśnego, technikum z wielką tradycją i osiągnięciami. Chcemy pokazać, że ta tradycja może być powiązana z nowoczesnością. Dziś łączymy nowe technologie z tym, co wszyscy lubią, czyli lasem, środowiskiem i przyroda. A my jesteśmy za tym, by pokazywać to społeczności. Coraz częściej przyjeżdżają do nas przyjaciele z ościennych województw i myślę, że Hubertus będzie już na stałe powiązany z naszą szkołą – mówi dyrektor ZSZ w Iłowie – Osadzie Jacek Markiewicz.

 

Hubertus to przede wszystkim święto wszystkich myśliwych i leśniczych. To sposobność do pokazania współpracy człowieka z naturą i jego szacunku do przyrody. Dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie – Osadzie to również sposób na wypromowanie swojej szkoły: pokazanie gościom pracowni, pochwalenie się osiągnięciami i zaproszenie młodszych kolegów do kontynuowania nauki właśnie w szkole w Iłowie.

 

MO

 

s

s
s
s
© MD 2010-2022
Portal wykorzystuje pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) własne oraz systemów zewnętrznych, w celu analizowania zainteresowań czytelników naszego portalu i zgodnie z rozporządzeniem RODO. Więcej informacji w naszej polityce prywatności