W piątek 20 kwietnia policjanci z Działdowa i Lidzbarka byli gośćmi młodzieży z Zespołu Szkół w Gródkach w powiecie działdowskim. Funkcjonariusze zostali zaproszeni do udziału w ramach organizowanych „Dni Otwartych Szkoły”.
W trakcie kilkugodzinnego pobytu w szkole, policjanci zapoznali młodzież ze specyfiką swojego zawodu. Młodzi ludzie uzyskali informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach, jakie muszą spełniać policjanci.
Dodatkowo funkcjonariusze zaprezentowali pokazy tresury psa policyjnego, jego użycie podczas zatrzymania niebezpiecznego przestępcy, czy też, jak należy zachować się w przypadku ataku agresywnego psa. Młodzież z klasy licealnej o profilu policyjnym pokazała, co umie w dziedzinie samoobrony.
Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia policyjnych radiowozów. Już w piątek policjanci zostali zaproszeni na kolejne „Dni Otwarte Szkoły”, które odbędą się za rok.
Info.: KPP Działdowo
Opr.: MO
