Wtorek, 5 lipca 2022 r. Imieniny obchodzą : Dominika, Gotard, Łucja, Teresa
18.05.2022

MKS Działdowo z Zielonym Certyfikatem PZPN

Miło nam poinformować, że Miejski Klub Sportowy „Działdowo” otrzymał Zielony Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej!

MKS Działdowo z Zielonym Certyfikatem PZPN
MKS Działdowo z Zielonym Certyfikatem PZPN
– To znakomita wiadomość dla naszego klubu, bowiem posiadanie certyfikatu – oprócz podniesienia rangi, niesie za sobą także wiele korzyści – finansowych oraz szkoleniowych – mówi prezes Patryk Piekarski.

W przypadku certyfikacji na poziomie zielonym przewidziane jest dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 10.000 zł! Pieniądze te klub będzie mógł przeznaczyć na dofinansowanie wynagrodzeń trenerów oraz szkoleń i kursów dla trenerów. Dodatkowo zostaniemy objęci wizytami edukacyjnymi organizowanymi przez PZPN oraz WMZPN.

Osobami zaangażowanymi w proces certyfikacji są: prezes Patryk Piekarski oraz trener drużyny orlików Bartłomiej Ozga.

– Zarząd klubu ma pomysł na rozwój klubu i cały czas go realizuje. Zdobycie certyfikatu nie jest przypadkiem. Jest to efekt stworzenia nowych grup dziecięcych, bez których nie moglibyśmy przejść całego procesu certyfikacyjnego. W naszym klubie nie pobieramy opłat za uczestnictwo w treningach, co wiąże się z tym, że musimy szukać środków gdzie indziej. Certyfikacja umożliwi nam otrzymanie 10 tys. zł z budżetu państwa, ale nie będą to jedyne środki zewnętrzne, o które aplikujemy w tym roku. Cały czas śledzimy ogłaszane konkursy i składamy wnioski. Wszystko z myślą o rozwoju piłki nożnej w naszym mieście – komentuje prezes Patryk Piekarski.
s

s
s
s
© MD 2010-2022
Portal wykorzystuje pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) własne oraz systemów zewnętrznych, w celu analizowania zainteresowań czytelników naszego portalu i zgodnie z rozporządzeniem RODO. Więcej informacji w naszej polityce prywatności