s
Piątek, 5 czerwca 2026 r. Imieniny obchodzą : Bonifacy, Dita, Dobromir, Waleria
07.01.2015

Dlaczego nie było porządnego Sylwestra?

Cześć mieszkańców Działdowa poczuła się zawiedziona brakiem porządnej zabawy sylwestrowej w mieście. Czemu powitanie Nowego Roku było tak ubogie?

Czy od przyszłego roku będziemy mieć porządną zabawę sylwestrową?
Czy od przyszłego roku będziemy mieć porządną zabawę sylwestrową?

 

Tuż po objęciu funkcji burmistrza Grzegorz Mrowiński musiał wytłumaczyć się z braku hucznej zabawy sylwestrowej na Placu Mickiewicza. Wielu mieszkańców miasta oczekiwało od burmistrza czegoś więcej, niż samego pokazu sztucznych ogni. Czy taką imprezę można było w ogóle przygotować?

 

- Po pierwsze dwa tygodnie grudnia to za mało, żeby przygotować taką zabawę, jaką oczekują mieszkańcy. Jeżeli ma to być impreza ogólnodostępna, to musi być impreza masowa. Tutaj muszą być pewne uzgodnienia, które są czasochłonne. Chodzi przede wszystkim o zabezpieczenia Policji, Straży pożarnej, zapewnienie punktu medycznego, ochrony. Była by to impreza bardzo kosztowna, a muszę powiedzieć, że aż tak dużych środków w budżecie mój poprzednik nie pozostawił. Wspomnę tylko, że na promocji żadnych środków nie ma, a na kulturze jest kilkanaście tysięcy, jednak wydaje się, że jest to zbyt mało, żeby dobrze, bezpiecznie i sprawnie zorganizować taką imprezę - stwierdził Grzegorz Mrowiński.

 

To czego nie udało się zrobić w tym roku, na pewno uda się w przyszłym. Taką deklarację złożył Grzegorz Mrowiński, dodając, że stanie się ona imprezą cykliczną. Burmistrz oczekuje przy tym propozycji, jak taka zabawa miałaby wyglądać.

 

- W przyszłym roku, może nawet nie w przyszłym roku, ale od przyszłej imprezy myślę, że uda się takie zabawy sylwestrowe organizować cyklicznie. Oczekuję od mieszkańców propozycji. One już padały. Jedni sugerują, że mogła by to być dyskoteka, czyli zabawa z DJ-em. Inni, że mógłby być to jakiś zespół z Działdowa. Inni sugerują, że mógłby być zespół bardziej rozpoznawalny, medialny. Myślę, że wszystko jest do wypracowania w trakcie całego roku - dodał burmistrz.

 

Czekamy na propozycje naszych Czytelników. Jak Waszym zdaniem powinna wyglądać zabawa Sylwestrowa dla mieszkańców Działdowa?

 

RW

s

s
s
s
© MD 2010-2024
Portal wykorzystuje pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) własne oraz systemów zewnętrznych, w celu analizowania zainteresowań czytelników naszego portalu i zgodnie z rozporządzeniem RODO. Więcej informacji w naszej polityce prywatności