s
Poniedziałek, 6 maj 2024 r. Imieniny obchodzą : Filip, Jakub, Judyta
02.03.2024

Dekorglass Działdowo w finale Pucharu Europy

Wielki dzień w historii Dekorglassu Działdowo. Nasza drużyna po raz drugi pokonała austriacki Felbermayr Wels 3:1 (9-5 w setach) i awansowała do finału Pucharu Europy.

Podobnie jak w środowym meczu wyjazdowym, przed własną publicznością w półfinałowym rewanżu 2 punkty zdobył Duńczyk Jonathan Groth.

Wygrał 3:1 z Felixem Wetzelem, który zastąpił w składzie Macieja Kołodziejczyka, oraz z Andreasem Levenko również 3:1 i 15:13 w ostatnim secie.

W pojedynku z liderem austriackiego zespołu Levenko, triumfował także Jakub Dyjas 3:0.

W sobotni wieczór przegrał tylko Kaii Konishi z Jirim Martinko 0:3. Ale w meczu było już 2:0 dla Dekorglassu, a więc kwestia awansu była rozstrzygnięta.

W finale (19-21 kwietnia i 26-28 kwietnia) podopieczni trenera Michała Dziubańskiego zagrają z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki lub francuskim Pontoise Cergy.

Dekorglass Działdowo – Felbermayr Wels 3:1

Jonathan Groth – Felix Wetzel 3:1 (8:11, 11:6, 11:5, 11:4)

Jakub Dyjas – Andreas Levenko 3:0 (11:8, 11:8, 11:4)

Kaii Konishi – Jiri Martinko 0:3 (8:11, 7:11, 10:12)

Jonathan Groth – Andreas Levenko 3:1 (7:11, 13:11, 11:1, 15:13)