Sobota, 20 sierpnia 2022 r. Imieniny obchodzą : Bernard, Samuel, Sobiesław
15.06.2021

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Iłowie – Osadzie

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. ks. Edmunda Domańskiego w Iłowie – Osadzie, to szkoła z ponad 70 letnią tradycją, która ma w ofercie ciekawe, przyszłościowe kierunki kształcenia, a niektóre z nich są unikatowe zarówno w skali powiatu, województwa czy nawet Polski pn- wsch.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnych przedsiębiorców jesteśmy placówką kształcenia, która ma  do zaoferowania unikatowe kierunki.

 

Mamy tu na myśli:

 

  • technika leśnika kierunek z wieloletnią tradycją w naszej szkole,
  • technika mechanika - operatora programistę maszyn sterowanych numerycznie CNC
  • technika informatyka - specjalistę komputerowego wspomagania projektowania CAD/3D
  • technika programistę
  • technika elektryka
  • technika handlowca.

 

W waszej ofercie znajduję się również nowość- Liceum Ogólnokształcące o profilu wizaż i kosmetologia. Profil skierowany dla absolwentów szkół podstawowych, którzy oprócz solidnej wiedzy ogólnej chcą zgłębić tajniki i współczesne kanony piękna w przystępny i profesjonalny sposób. Kierunek dedykowany jest uczniom, którzy chcą rozwijać swoje uzdolnienia w kierunku kosmetologii, wizażu oraz chcieliby swoją przyszłość związać z branżą kosmetyczną- dziedziną prężnie rozwijającą się.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dojeżdżających uczniów i ich rodziców, od września 2019 roku został oddany do użytku internat. Jest przytulnie urządzonym obiektem położonym  na terenie szkoły z przygotowanymi miejscami do nauki i odpoczynku. Baza lokalowa pozwala na pobyt 40 uczniów. Mieszkańcy mają do dyspozycji pokoje dwu-, trzy i cztero- osobowe. Są one  wyposażone w nowe meble: biurka, szafy, łóżka, lampki. Dla osób mieszkających w internacie powstała w pełni wyposażona kuchnia i stołówka. Każdy uczeń szkoły, który złoży podanie o przyjęcie do internatu ma szansę w nim zamieszkać. Podczas rekrutacji uwzględnia się kryterium dochodowe, ocenę z zachowania oraz odległość od miejsca zamieszkania do szkoły.

 

W dobie technologicznego postępu nie da się ucznia wykształcić praktycznie bez nowoczesnego zaplecza technicznego. Szukając innowacyjnych metod nauczania wykorzystujemy nowoczesną pracownię wizualizacji i druku 3D.  Umożliwia ona skanowanie 3D różnych przedmiotów, obróbkę pozyskanych danych i rekonstrukcje obiektów uszkodzonych. W pracowni przygotowujemy i realizujemy wydruki 3D, prezentujemy obiekty, zjawiska i procesy w przestrzeni wirtualnej 3D.

 

W pracowni obróbki skrawaniem odbywają się zajęcia z przedmiotów mechanicznych, a w szczególności podstawy konstrukcji maszyn, maszynoznawstwo, obróbki na konwencjonalnych obrabiarkach.                                                 

 

Pracownia programowania obrabiarek sterowanych numerycznie wyposażona jest w tokarkę sterowane numerycznie, stanowiska komputerowe CAD/CAM z oprogramowaniem Solid Edge, EdgeCAM, SinuTrain, narzędzia do obróbki typowe dla danej obrabiarki oraz narzędzia pomiarowe. W tej pracowni odbywają się zajęcia z programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.

 

W ramach modernizowanego kierunku kształcenia- technik leśnik, pracownie wzbogacono w rejestratory  leśniczego z oprogramowaniem i drukarkami, przyrządy geodezyjne (dalmierze, wysokościomierze, teodolity, niwelatory) , mikroskopy, zestawy do badania fizjologii roślin, zestawy do badania jakości gleby, wody, powietrza, przyrządy pomiarowe , narzędzia ślusarskie itp.

 

Nasza szkoła jest w stanie profesjonalnie  kształcić zawody uznawane za perspektywiczne na najwyższych europejskich standardach.

 

Szkoła realizując kolejne edycje projektów unijnych  wzbogaciła się w nowoczesny sprzęt, co wpłynęło na jakość kształcenia. Pozyskane środki na rozwój szkoły od roku 2016 to ok. 3 800 000,00zł.

 

Projekty swoją różnorodnością objęły wszystkie wiodące kierunki kształcenia w naszej szkole. W ramach dodatkowych zajęć  pod okiem wykwalifikowanych trenerów uczniowie poszerzają swoje zainteresowania, a przede wszystkim zdobywają doświadczenie zawodowe i odpowiednie kompetencje  do wyzwań na obecnym rynku pracy.

Obecnie realizowane projekty:

 

-  „Pokażmy to inaczej”

Projekt jest działaniem polegającym na stworzeniu ścieżki edukacyjnej na terenie naszej szkoły. Ma umożliwić, pobudzić, wzmocnić oraz poszerzyć wiedzę z zakresu walorów turystyczno-krajoznawczych naszego regionu. Działania skierowane są dla społeczności szkolnej jak i lokalnej.

 

„Unowocześnienie procesu kształcenia w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. ks. E. Domańskiego w Iłowie Osadzie”

Celem projektu jest podniesienie wiedzy nauczycieli kształcenia zawodowego   w zawodzie technik leśnik oraz dostosowanie pracowni poprzez doposażenie bazy dydaktycznej szkoły w ramach modernizowanego kierunku kształcenia technik leśnik.

 

-  „Cyfrowo i przyszłościowo” 

Udział w projekcie zapewni zwiększenie poziomu kompetencji cyfrowych oraz zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa w sieci uczniów Liceum Ogólnokształcącego. W wyniku wsparcia projektowego doposażono pracownię językową, mobilną pracownię programowania i kodowania.

 

- „Dobry pracownik fundamentem pracodawcy

Projekt zakłada rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego w zawodzie technik mechanik i technik informatyk. 

 

Jeśli chcesz kształcić się i realizować swoje plany zawodowe w przyjaznej, nowoczesnej i profesjonalnej placówce dołącz do nas!  

 

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. ks. Edmunda Domańskiego w Iłowie – Osadzie

  1. Leśna 10a, 13-240 Iłowo-Osada

tel/fax /23/654 10 11,

www.zstio-ilowo.edu.pl

 

e-mail: zszilowo@mailbox.olsztyn.pl, sekretariat@zszilowo.edu.pl

 

s

s
s
s
© MD 2010-2022
Portal wykorzystuje pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) własne oraz systemów zewnętrznych, w celu analizowania zainteresowań czytelników naszego portalu i zgodnie z rozporządzeniem RODO. Więcej informacji w naszej polityce prywatności