17.02.2023

Wielkie zwycięstwo Dekorglassu w półfinale Pucharu Europy

Nasza drużyna pokonała w Działdowie. Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:0!

Brawa dla działdowskiej drużyny!

To wielkie zwycięstwo Dekorglassu Działdowo. Nasza drużyna pokonała w swojej hali KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:0 w pierwszym meczu półfinału Pucharu Europy. Podopieczni trenera Michała Dziubańskiego są bardzo blisko awansu do wielkiego finału.

Po ćwierćfinałowych zwycięstwach z SolexConsult TTC Wiener Neustadt 3:0 i 3:0, Dekorglass wygrał też z Dartomem Bogorią 3:0, choć piękny sukces nie przyszedł łatwo.

W pierwszym pojedynku Jakub Dyjas przegrywał z Markiem Badowskim 0:2, ale wyrównał na 2:2. W ostatnim, skróconym secie prowadził 5:2, rywal odrobił 2 punkty, lecz ostatnie słowo należało do naszego zawodnika. Bardzo mocno zaatakował bekhendem i zdobył upragniony 6. punkt.

Na 2:0 rezultat podwyższył Jonathan Groth, który pokonał obrońcę Panagiotisa Gionisa 3:0. Po pierwszym secie, którego tenisista stołowy Dekorglassu mógł zakończyć wcześniej (wygrywał 10:9, 11:10, 12:11), dwa kolejne toczyły się pod dyktando reprezentanta Danii.

Znakomity występ Dekorglassu przypieczętował doświadczony i wciąż szybki Kaii Konishi. Grę z młodszym od siebie o 25 lat Miłoszem Redzimskim zakończył 3:0.

Wielkie gratulacje dla naszej drużyny, a rewanż już 22 lutego w Grodzisku Mazowieckim